+48 739 547 122

O organizacji
NIDO Poland

Promowanie dobrobytu Nigeryjczyków i rozwój Nigerii

Organizacja Nigeryjczycy w Diasporze (NIDO) Polska jest organizacją zrzeszającą Nigeryjczyków mieszkających w Polsce. Jest organizacją pozarządową i bezpartyjną. NIDO Polska to jeden z 19 oddziałów NIDO Europe, którego siedziba znajduje się w Londynie. Samo NIDO Europe jest jedną z pięciu kontynentalnych stref NIDO Worldwide. Pozostałe strefy to NIDO Afryka, NIDO Azja, NIDO Oceania i NIDO Ameryka. NIDO jest jedynym organem przedstawicielskim uznanym przez rząd federalny Nigerii za organizację zrzeszającą Nigeryjczyków w diasporze.
NIDO zostało założone przez ówczesnego prezydenta Oluseguna Obasanjo w 2000 roku jako quasi-oficjalne ciało zrzeszające nigeryjskich specjalistów pracujących za granicą, które ma działać jako narzędzie mobilizowania zasobów ludzkich, finansowych i innych diaspory w celu wspierania krajowych wysiłków na rzecz rozwoju.
We wrześniu 2000 r. Wysoka Komisja Nigerii w Londynie była gospodarzem, na polecenie ówczesnego prezydenta, seminarium dla Nigeryjczyków wykonujących uznane zawody, którzy mieszkali w Europie. W forum wzięło udział ponad 500 osób. Spotkanie położyło podwaliny pod utworzenie NIDO Europe, które zostało oficjalnie zainaugurowane w Londynie 26 października 2002 r.

NIDO Poland zostało zarejestrowane w Polsce jako osoba prawna w dniu 11 kwietnia 2022 roku.

W czym możemy pomóc

Prawa człowieka
Opieka społeczna
Opieka medyczna
Aspekty prawne
Edukacja

Adres

Plac Defilad

00-110 Warszawa

Telefon

+48 739 547 122

E-mail

contact.nidopoland@gmail.com