+48 739 547 122

Festiwal Iri Ji

30 września 2023r.

Symbol jedności różnorodnych społeczności

Festiwal Iri Ji, znany również jako Festiwal New Yam, ma ogromne znaczenie kulturowe wśród społeczności Igbo w Nigerii. To czas, kiedy spotykamy się, aby wyrazić wdzięczność za obfite zbiory, świętować nasze bogate dziedzictwo kulturowe i wzmacniać więzi jedności w naszej społeczności.

Festiwal organizowany przez Związek Igbo i innych Nigeryjczyków

Festiwal Iri Ji

Festiwal New Yam ludu Igbo to coroczny festiwal kulturalny ludu Igbo, który odbywa się pod koniec pory deszczowe. Festiwal Iri ji jest praktykowany w całej Afryce Zachodniej i innych krajach afrykańskich, ale również w innych częściach świata, gdzie zamieszkuje ludność Igbo. Symbolizuje zakończenie żniw i początek następnego cyklu pracy.

Oto istotne szczegóły wydarzenia:

Wydarzenie: Festiwal Iri Ji

Data: 30 września 2023 r

Czas: 15:00

Miejsce: Dwór Ołtarzew, ul.Poznańska 398, 05-850 Ołtarzew

 Na ten wyjątkowy dzień przygotowaliśmy wciągający program, obejmujący tradycyjne tańce, występy muzyczne, wystawy kulturalne i symboliczną ceremonię cięcia ignamu. Festiwal zapewnia atmosferę pełną radości, wymiany kulturalnej i poczucia wspólnoty.

Festiwalu Iri Ji będzie nie tylko symbolem jedności różnorodnych społeczności w Polsce, ale także okazją do wzmocnienia powiązań pomiędzy Związkiem Igbo, organizacją NIDO Polska oraz wszystkich uczestników Festiwalu.

Spodziewamy się niezapomnianych wrażeń.
Do zobaczenia 30 września!

Adres

Plac Defilad

00-110 Warszawa

Telefon

+48 739 547 122

E-mail

contact.nidopoland@gmail.com